Hakkımda

Home Hakkımda

Yasemin Şahin Hakkında

Yasemin Şahin Bursa’da doğmuş, 1994 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği’nden mezun olmuştur. Oyak-Renault Otomobil Fabrikaları’nda Üretim, Planlama ve Lojistik bölümlerinde mühendislik ve kısım şefliği, İnsan Kaynakları bölümünde uzmanlık, yöneticilik ve müdürlük görevleri yapmıştır.

Ardından Karsan Otomotiv’de görev yapmış, Genel Müdür’e bağlı bu görev sırasında İnsan Kaynakları konularının tümünün yanı sıra, Süreç İyileştirme ve Verimlilik, Stratejik ve Kurumsal Yönetim, Hedeflerle Şirket Yönetimi, Kurumsal Dönüşüm ve İletişim gibi konularla ilgili çalışmaları da yürütmüştür.

Yasemin Şahin, çalışma hayatına yönelik mevzuat bilgisine ve Endüstriyel İlişkiler alanında derin bir deneyime sahiptir. Kurumsal hayatta elde ettiği 24 yıllık bilgi ve tecrübeyi 2018 yılından bu yana işletmelere Yönetim Danışmanlığı alanında, bireylere ise Kariyer Danışmanlığı alanında hizmet vererek aktarmaktadır.

Yasemin Şahin çalışma hayatı boyunca öğrenmeyi hayat felsefesi olarak seçmiş, bilgi ve deneyimlerini çevresi ile paylaşmaktan, başarılı sonuçlar elde edilmesinden mutluluk duymuştur. Öğrenmenin ve gelişimin sonu olmadığına ve büyüsüne inanan Yasemin Şahin, çeşitli eğitim firmalarından aldığı eğitim sertifikalarına, çeşitli üniversitelerden aldığı Mesleki Uzmanlık Sertifikalarına, Erickson Coaching International’ın eğitim ve çalışmalarına katılarak elde ettiği ICF (Uluslar arası Koçluk Federasyonu) tarafından onaylı “Profesyonel Koç” sertifikasına sahiptir. Koçluk çalışmalarına görev yaptığı şirketlerde başlamış olup şu anda kendi firmasında devam etmektedir.

2019 yılında KOBİ Danışmanlığı konusunda Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanan Yasemin Şahin, deneyimleri doğrultusunda Kurumsal ve Büyük Ölçekli firmalara hizmet vermenin yanı sıra Akredite KOBİ Danışmanı olarak hizmetlerini genişletmiş, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri de Yönetim Danışmanlığı hizmet kapsamına almıştır. PERYÖN Güney Marmara Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği yapmış, Bahçeşehir Üniversitesi MBA Programlarında Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır. Uluslar arası, ulusal ve yerel pek çok konferans ve panelde yönetim, işletme yönetimi, liderlik, gelişim, insan kaynakları, çalışan deneyimi ve bağlılığı, eğitim, kariyer danışmanlığı, yetenek yönetimi, koçluk gibi konularda konuşmacı olarak yer almıştır.

Nokta Atışı Analiz

İsabetli analiz gelişimin en önemli ve ilk adımıdır. İşletmenin durum tespiti çeşitli görüşme, inceleme ve verilerin kullanımı ile yapılır. Durum analizi yapıldıktan sonra izlenecek yol ve temel adımlar belirlenir.

Doğru Program

Durum tespiti dikkate alınarak çözüm odaklı yaklaşımla işletmenin dinamiklerine ve ihtiyaçlarına uygun olan doğru program oluşturulur. Uygulamalardan elde edilecek başarılar netleştirilir.

Planlı Uygulama ve Düzenli Gözden Geçirme

Gelişim planı titizlikle uygulanır. İşletme içinde hedef birliği ve takım çalışması ortamı yaratılır. Uygulamaların gidişatı yönetim ekibi ile beraber takip edilir. Düzenli aralıklarla değerlendirilir.

Başarılı Sonuç

Özenle ve ciddiyetle gerçekleştirilen ve takip edilen uygulamalar sonucunda elde edilen kazanım ve başarılar yönetim ekibi beraber kalıcı hale getirilir.

Çalıştığı şirketlerde iç eğitmenlik yapmış olup, yönetim danışmanlığı kapsamında hazırladığı, butik ve garantili eğitim programlarını kurumsal ve bireysel gelişim kapsamında vermektedir.

Yasemin Şahin, çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Her hafta Bursa Kitap ile Sohbet etkinliklerinde ve her ay çeşitli sivil toplum kuruluşlarında Kitap ile Sohbet liderliği yapmaktadır. Evli ve 20 yaşında bir genç annesidir.

icon-01

İngilizce

icon-01

Fransızca